Анкета за измерване удовлетвореността на потребителите на административни услуги, предлагани от Областна администрация-Плевен

Анкетна карта за приоритети, цели и мерки при разработване на ПУРН

Анкета

О Б Я В А ЗА НОВА КАМПАНИЯ-2016 НА ПРОЕКТ „КРАСИВА БЪЛГАРИЯ”

Дата на публикуване: 19.07.2016 14:25
       
   
     
 

 

 

 


МИНИСТЕРСТВО НА ТРУДА

     

И СОЦИАЛНАТА ПОЛИТИКА 

 

 

 

О Б Я В А

ЗА НОВА КАМПАНИЯ-2016

НА ПРОЕКТ „КРАСИВА БЪЛГАРИЯ 

 

 

Проект „Красива България” (ПКБ) е част от програмата на Министерство на труда и социалната политика (МТСП) за намаляване на безработицата и стимулиране на заетостта в страната. Той ежегодно се финансира от програмния бюджет по Националния план за действие по заетостта.

Във връзка с необходимостта от привеждане на сградите на държавните и общински институции в съответствие с изискванията на нормативната уредба за хората с увреждания, както и от създаване на комфортни условия на труд на заетите в държавните/общинските институции родители чрез осигуряване на грижа за техните деца, ПКБ ще финансира проекто-предложения по следните две нови мерки: 

- Мярка М01-01 „Осигуряване на достъпна среда на обществени сгради”;

- Мярка М02-02 „Занимални за деца на родители, работещи в администрация”.

 

В ПЕРИОДА 12.07.2016 – 12.08.2016 Г. ПРОЕКТ „КРАСИВА БЪЛГАРИЯ

НАБИРА КАНДИДАТИ ЗА УЧАСТИЕ ПРЕЗ НАСТОЯЩАТА ГОДИНА ПО 2 НОВИ МЕРКИ

 

1. МЯРКА М01-01 „ОСИГУРЯВАНЕ НА ДОСТЪПНА СРЕДА НА ОБЩЕСТВЕНИ СГРАДИ

Мярката е насочена към създаване или поддържане на достъпна архитектурна среда на обществените сгради, отчитайки специфичните нужди на хората с намалена подвижност, в т.ч. на хората с увреждания.

По мярка М01-01 могат да се финансират строително-монтажни/ремонтни работи (СМР/СРР), чрез които съществуващи сгради (държавна или общинска собственост) се привеждат в съответствие с изискванията за достъпност и безопасност при експлоатация. Тези СМР/СРР са за създаване на достъпни:

-   елементи за преодоляване на различни нива (стълби, отговарящи на изискванията за достъпност, рампи, подемни платформи и асансьори);

-   входни и комуникационни пространства в сградите;

-   помещения и пространства за общо ползване;

-   санитарно-хигиенни и спомагателни помещения.

Допустими кандидати по мярка М01-01 са общините, областните управители и държавните институции, които са собственици на оферираните обекти или са с делегирани права за тяхното стопанисване и управление.   

Максималната стойност на общия бюджет за едно проекто-предложение по мярка М01-01 е 170 000 лв. с ДДС, а минималната – 30 000 лв. с ДДС. Финансирането от ПКБ е максимум 90% от общия бюджет за проекто-предложението, а съфинансиращата вноска от кандидата – минимум 10% от него.

Разпределението на бюджета за всяко проекто-предложение по мярката е, както следва:

- 95% за СМР/СРР;

- 5% за организация, оперативно управление и контрол от страна на ПКБ.

 

2. МЯРКА М02-02 „ЗАНИМАЛНИ ЗА ДЕЦА НА РОДИТЕЛИ, РАБОТЕЩИ В АДМИНИСТРАЦИЯ

Мярката е насочена към създаване (там, където е необходимо и възможно) на занимални за деца (от 3 до 6 и/или от 7 до 11-годишна възраст) на родители, работещи в държавна/местна администрация.

По мярка М02-02 могат да се финансират СМР/СРР и/или оборудване и обзавеждане на помещения в сгради, които са държавна/общинска собственост, с цел ползването им като занимални за деца на служителите в администрацията.

Препоръчително е бъдещите занимални да са със самостоятелен вход.

Местоположението на всяка бъдеща занималня следва да е в непосредствена близост до съществуващ ВиК щранг, за да се обособи самостоятелен санитарен възел към занималнята, включващ преддверие с мивка и 1 бр. w.c. клетка.

Допустими кандидати по мярка М02-02 са общините, областните управители и държавните институции, които са собственици на оферираните обекти или са с делегирани права за тяхното стопанисване и управление.   

Максималната стойност на общия бюджет за едно проекто-предложение по мярка М02-02 е 70 000 лв. с ДДС, а минималната – 20 000 лв. с ДДС. Финансирането от ПКБ е максимум 90% от общия бюджет за проекто-предложението, а съфинансиращата вноска от кандидата – минимум 10% от него.

Разпределението на бюджета за всяко проекто-предложение по мярката е, както следва:

- 95% за СМР/СРР и/или за оборудване/обзавеждане;

- 5% за организация, оперативно управление и контрол от страна на ПКБ.

Кандидатите следва да знаят, че след изпълнение на проектите по мярка М02-02, се предвижда персоналът за занималните да бъде нает за една година от регистрирани в ДБТ безработни лица по програма „Обучение и заетост на продължително безработни лица” на Националния план за действие по заетостта.

 

КАНДИДАТСТВАНЕ, УСЛОВИЯ ЗА ДОПУСТИМОСТ,

ОЦЕНКА И ОДОБРЯВАНЕ НА ПРОЕКТО-ПРЕДЛОЖЕНИЯТА

 

А. КАНДИДАТСТВАНЕ

Кандидатите по двете нови мерки на ПКБ могат да получат информация и формуляри за кандидатстване от централното звено на ПКБ или от интернет-страница: www.beautifulbulgaria.com. Те могат да подадат в ПКБ поотделно за всяко проекто-предложение (обект) изброените по-долу документи в последователност, както следва:

1. Попълнено, подписано и подпечатано заявление за участие по ПКБ (Приложение – Заявление М01-01 за мярка М01-01 и/или Приложение – Заявление М02-02 за мярка М02-02), в което е декларирано, че при одобрение от Управителния съвет на ПКБ:

- кандидатът ще преведе съфинансирането за обекта по банкова сметка на МТСП не по-късно от 10 дни след подписване на споразумение с МТСП;

- разходите за строителен надзор (в изискуемите по ЗУТ случаи) ще бъдат за сметка на кандидата;

- кандидатът ще следи за създаването на временни работни места, като процент от заетите на обекта работници ще са наети от ДБТ безработни (процентът наети безработни в община със средно равнище на безработица над средното за страната трябва да е не по-малко от 50%, а в община със средно равнище на безработица под средното за страната – не по-малко от 30%, ползвайки базата данни на Агенция по заетостта за средно равнище на безработица в общината и в страната за първото шестмесечие на 2016 г.);

- кандидатът няма да извършва промени в количествата и видовете СМР/СРР в КСС към договора за строителство и/или промени в количествата и видовете по техническата спецификация за оборудване/обзавеждане към договора за доставка, които са в противоречие с изискванията по ЗОП; 

- изпълнението на проекто-предложението ще приключи и ще бъде отчетено в рамките на 2016 г.;

- кандидатът ще стопанисва и ползва обекта минимум 5 години след изпълнението му по ПКБ.

2. Попълнен, подписан и подпечатан образец на Приложение – Декларация за липса на двойно финансиране;

3. Заверено „вярно с оригинала” копие от документ за собственост на обекта, като за собствеността не трябва да има реституционни и/или други претенции, както и наложени вещни тежести;

4. Заверено „вярно с оригинала” копие от решение на общински съвет (важи за кандидат, който е община);

5. Заверено „вярно с оригинала” копие от издадено разрешение за строеж или разрешение за поставяне и копие от одобрен проект към него;

6. Заверени „вярно с оригинала” технически спецификации към одобрения проект;

7. Попълнен, подписан и подпечатан образец на Приложение – Финансова рамка;

8. Попълнен, подписан и подпечатан образец на Приложение – КСС (количествено-стойностна сметка за обекта), като при изчисляване на разходите за обекта се взимат предвид двата основни компонента – разходи за материали и разходи за труд, вкл. режийни и разходи за дейности, свързани със ЗБУТ и застраховки;

9. Попълнен, подписан и подпечатан образец на Приложение – ПКС, доказващ количествата и видовете СМР/СРР;  

10. Копие от чертеж с разстановка на оборудването/обзавеждането (важи за мярка М02-02);

11. Попълнен, подписан и подпечатан образец на Приложение – Техническа спецификация оборудване/обзавеждане (важи за мярка М02-02);

12. Представени на CD: попълнени образци на Приложение – Заявление М01-01/М02-02, Приложение – Финансова рамка, Приложение – КСС, Приложение – ПКС и Приложение – Техническа спецификация оборудване/обзавеждане (важи за мярка М02-02); снимка/и, удостоверяваща/и актуалното състояние на обекта.

В срок до 12.08.2016 г. вкл., кандидатите по двете нови мерки могат да подадат документи на място в централното звено на ПКБ или по пощата на адрес:

Централно звено на Проект „Красива България”

1051 София, ул. „Триадица” №2, партер, стая №2

Документи след 12.08.2016 г. няма да се приемат.

 

Б. УСЛОВИЯ ЗА ДОПУСТИМОСТ НА ПРОЕКТО-ПРЕДЛОЖЕНИЯТА

Условията за допустимост на всяко проекто-предложение по двете нови мерки на ПКБ са следните:

1. Кандидатът да е допустим по избраната от него мярка на ПКБ;

2. Обектът да е допустим по избраната от кандидата мярка на ПКБ;

3. Общата стойност на бюджета за всяко проекто-предложението да е в рамките на допустимата (от 30 000 до 170 000 с ДДС за мярка М01-01 и от 20 000 до 70 000 с ДДС за мярка М02-02);

4. В решението на общински съвет да е посочена стойност за съфинансиране на обекта, съответстваща на стойността за съфинансиране в Приложение – Финансова рамка (важи за кандидат, който е община);

5. За обекта да има издадено разрешение за строеж или разрешение за поставяне и одобрен проект към него;

6. Обектът да не е финансиран през последните 5 години по други проекти и програми и кандидатът да е приложил попълнено, подписано и подпечатано Приложение – Декларация за липса на двойно финансиране.

Всички постъпили в ПКБ проекто-предложения по двете нови мерки ще бъдат вписани във входящ регистър и ще бъдат проверени за съответствие с условията за допустимост. В Регистър нови мерки ще се впишат само проекто-предложенията, които отговарят на всички условия за допустимост.

 

В. ОЦЕНКА И ОДОБРЯВАНЕ НА ПРОЕКТО-ПРЕДЛОЖЕНИЯТА

След приключване на кампанията за набиране на кандидати, вписаните проекто-предложения в Регистър нови мерки ще се оценяват по следните критерии:

1. Пълнота и коректност на документацията в проекто-предложението– критерий с максимум 30 точки;

2. Пълнота на инвестиционния проект – критерий с максимум 30 точки;

3. Средно равнище на безработица в общината за първото шестмесечие на 2016 г. (по данни на Агенция по заетостта) – критерий с максимум 20 точки;

4. Предложено по-голямо съфинансиране от кандидата – критерий с максимум 20 точки.

Общата оценка на всяко проекто-предложение ще представлява сбор от оценките му по отделните критерии.

При получени равни общи оценки, ще спечели кандидатът с повече точки по първия критерий, а в случай на равен брой точки по първия критерий, предимство ще има кандидатът с повече точки по втория критерий, и т.н.

След приключване на кампанията за набиране на кандидати, проекто-предложенията с най-висока обща оценка ще бъдат предложени на Управителния съвет на ПКБ за одобряване за финансиране и реализация през 2016 г. Управителният съвет ще извърши одобряването с решение, което ще се оповести в интернет-страница: www.beautifulbulgaria.com. Всички одобрени кандидати ще се известят чрез писма за подписване на споразумение с МТСП.

Документите на проекто-предложенията, които няма да бъдат одобрени, ще се съхраняват в ПКБ най-късно до края на м. декември 2016 г. Те могат да бъдат върнати на кандидатите въз основа на техни писмени искания. Служителите в ПКБ няма да носят отговорност за съхранението на тези документи след изтичане на 2016 г. 

 

 

ТЕЛЕФОНИ ЗА ДОПЪЛНИТЕЛНА ИНФОРМАЦИЯ И КОНСУЛТАЦИЯ:

02/981 39 42

02/811 96 74

02/811 94 69

 

ПРОЕКТ „КРАСИВА БЪЛГАРИЯ” ПОЖЕЛАВА УСПЕХ

НА ВСИЧКИ КАНДИДАТИ!

 

 

Търсене

Национална програма за енергийна ефективност на многофамилни жилищни сгради

Желаем да знаем